Zielona szkoła w gorach

Zielone szkoły, wycieczki

Zielona szkoła w górach na polskiej malowniczej Orawie to piękne miejsca do odwiedzenia, wyjątkowy mikroklimat, odpoczynek w cichym otoczeniu przyrody, atrakcyjne wycieczki, aktywnie spędzony czas i zdrowy wypoczynek. Bliskość różnorodnych wycieczek Tatr, Pienin, Zakopanego.

Przedstawiamy dwa przykładowe programy dla grupy min. 40 uczestników

 

5-dniowy pobyt to  330 zł od osoby na rok 2018.

 

I dzień – przyjazd do Ośrodka – zakwaterowanie, obiad ,spacer po Orawce, zapoznanie się z miejscem wypoczynku, wycieczka po okolicy – zwiedzanie m.in. zabytkowego kościoła w Orawce z XVII wieku, stare dzwony przykościelne, zabytkową farbiarnię płócien z zegarem słonecznym, wyjście na górkę z legendarnym krzyżem i urokliwymi widokami na góry, Orawkę i okolice. Po kolacji dyskoteka (prowadzi dj)

II dzień – wycieczka autokarowa do Babiogórskiego Parku Narodowego – przyjazd na Przełęcz Krowiarki odwiedzenie bacówki i juhasów oraz skansenu orawskiego w Zubrzycy Górnej. W skansenie ścieżka edukacyjna  „Od ziarna do chleba” , ” Powrót na obiad ok. godziny 15.00. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawą po góralsku – nauka języka, śpiewu i tańca góralskiego, prezentacja strojów regionalnych, degustacja potraw regionalnych (korbace, oscypki.) a także sesja zdjęciowa z góralami.

III dzień – wycieczka krajoznawcza na Danielki i Pająków Wierch. Jest to ok. 2,5-godzinny spacer leśnym szlakiem turystycznym z pięknymi widokami na Babią Górę, Tatry, Gorce, jezioro Orawskie położone na Słowacji. Po obiedzie warsztaty garncarskie – pokaz z prelekcją oraz nauka lepienia glinianych garnków. Wieczorem konkurs muzyczny karaoke.

IV dzień – całodzienna wycieczka autokarowa do Zakopanego z przewodnikiem przez zabytkową wieś Chochołów z piękną góralską zabudową z XVIII w. (można odwiedzić rzeźbiarza w prywatnym muzeum sztuki ludowej).W programie również Krzeptówki, Wielka Krokiew, Pęksowy Brzyzek – stary kościółek drewniany, Gubałówka, oraz czas wolny na zakup pamiątek, itp. Wyjazd po śniadaniu, powrót na obiadokolację. Na wycieczkę dzieci otrzymują suchy prowiant. Wieczorem dyskoteka pożegnalna

V dzień – wyjazd po śniadaniu (suchy prowiant na drogę). W drodze powrotnej zwiedzanie Rabki – Miasta Dzieci Świata, Parku Zdrojowego z tężnią solankową, pijalni wód mineralnych, lub Wadowice dla grup z centralnej i północnej Polski. Można też zatrzymać się w Krakowie. Wyjazd z Rabki (Wadowic, Krakowa) do domu.

 

6-dniowy pobyt to  380 zł + ok. 10 euro na wstęp na rok 2018.

 

I dzień – przyjazd na obiad, zakwaterowanie,  zapoznanie się z okolicą wypoczynku, pierwszy spacer ze  zdobyciem  górki z legendarnym krzyżem i pięknymi widokami na góry, po kolacji dyskoteka integracyjna  prowadzi dj

II dzień– całodzienna wycieczka autokarowa na Słowację – zwiedzaniem Zamku Orawskiego oraz  rejs po jeziorze Orawskim. Po kolacji zabawy integracyjne z konkursami np. szczotka, mydelniczka itp..

III dzień– wycieczka krajoznawcza szlakiem turystycznym do Studzianek przez Psi Potok (2,5 – 3 h) z podziwianiem pięknie widocznej Panoramy Tatr, Gorców , Babiej Góry. Po obiedzie warsztaty kreatywne – zawieszki filcowe, maskotki, itp… prowadzone przez artystów ludowych

IV dzień – wycieczka do Ludźmierza i Szaflar z kąpielami w Basenach termalnych, powrót na   późniejszy obiad. Po obiedzie pokaz lepienia garnków glinianych na kole garncarskim oraz próbowanie sił w tym fachu dla chętnych pod okiem twórcy ludowego. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek przy kapeli góralskiej.

V dzień – Dzień sportu – piłka nożna, siatkówka, dwa ognie, zawody: przeciąganie liny, wyścigi w workach, wyścigi na nartach wieloosobowych, skakanka, biegi, badminton, rzuty do celu, lub w razie niepogody turniej  tenisa stołowego, bilardowy, piłkarzyki, szachy, warcaby itp. Wieczorem dyskoteka pożegnalna z konkursem muzycznym karaoke.  Apel pożegnalny, wręczenie nagród za udział w konkursach.

VI dzień – pakowanie i wyjazd po śniadaniu z suchym prowiantem na drogę. W drodze powrotnej zwiedzanie Rabki jako miasto dzieci,  Parku Zdrojowego z tężnią solankową . pijalnię wód mineralnych. Wyjazd z Rabki ok. godz. 14,00.

Uwaga!

  • Możliwość wybrania innych wycieczek z podstrony atrakcje.
  • W przypadku mniejszej ilości dzieci w grupie oddzielna kalkulacja.
  • Kadra 1 na 12 gratis.
  • Transport do uzgodnienia.